Frezowanie komina Kielce - Kosiak Usługi Kominiarskie

Gdy kanał dymowy wykonany jest z cegły, nie był należycie konserwowany, wlot kominowy jest silnie zanieczyszczony, a czyszczenie komina nie przynosi efektów, wówczas skuteczne okazuje się rozwiercanie komina, czyli frezowanie. Frezowanie kominów to sposób na powiększenie przekroju poprzecznego komina.

W ofercie firmy Kosiak Zakład kominiarski znajdą także Państwo usługi:

Frezowanie Komina Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologi frezowanie komina może być szybkie i skuteczne.

Frezowanie (rozwiercanie) kominów wykonujemy metodą diamentową . Metoda ta polega na bezinwazyjnym, mechanicznym i szybkim zwiększeniu przekroju komina. W znaczymy stopniu poprawia także jego wydajności. Plusem tej metody frezowania kominów jest brak konieczności burzenia ścian ,czy też rozbierania komina. Po frezowaniu możliwy jest także i szybki montaż wkładu kominowego . Zapewniamy bezpieczeństwo , na wszystkie wykonywane prace dajemy gwarancję.

Rozwiercanie komina pozwala:

  • skutecznie zwiększyć „ciąg” i poprawić przepływu spalin;
  • wyczyścić przewód kominowy z sadzy i brudu;
  • dopasować przewód kominowy, aby umożliwić podłączenie większych urządzeń grzewczych;
  • rekonstrukcję przewodu kominowego.

W starym budownictwie przekrój wynosił przeważnie 140×140 mm. W kominie o tak małym przekroju gromadzą się duże pokłady sadzy, które z czasem gromadzenia mogą ulec zapaleniu powodując pożar we wlocie komina, który uszkadza konstrukcję komina, a nawet jest przyczyną pożaru domu. Otwór o tej wielkości dobrze sprawdzał się w przypadku małych pieców na paliwo stałe. Obecnie dużą popularnością cieszą się piece gazowe jak również kotły olejowe, które wymagają większego otworu kominowego. Przy zastosowaniu metody frezowania można uzyskać przewód o średnicy nawet do 210 mm. Należy zaznaczyć, iż niedostateczny przekrój komina często prowadzi do zadymienia, silnego osmolenia wewnętrznej części pieca, jak również do niebezpiecznych wybuchów następujących po otwarciu drzwiczek pieca.

Ile kosztuje frezowanie komina ?

Frezowanie kominów wymaga precyzji oraz fachowej wiedzy. Przed rozpoczęciem prac wykonujemy pełną kontrolę komina. Frezujemy kominy w wszystkich średnicach.

Cena frezowania komina ustalana jest przed rozpoczęciem prac

Frezowanie Komina Kielce – tel . 606 41 503 lub 608 129 349

 

Frezowanie komina potocznie zwane rozwiercaniem jest technologią nowoczesną polegającą na bezinwazyjnym, mechanicznym zwiększeniu przekroju komina, bez rozbiórki istniejącego komina. Frezowanie komina odbywa się na sucho i jest wykonywany wówczas, gdy: dochodzi do nadmiernego odkładania się sadzy, co powoduje niebezpieczne przewężenie przekroju kanału, oraz gdy komin ma nieregularny kształt, jest nieszczelny, dokonujemy wymiany starego kotła grzewczego o mniejszej mocy na nowy o konstrukcji mocy mocniejszej, czyli urządzenia wymagające większego przepływu spalin, które produkuje dym o niższej temperaturze a w rezultacie dochodzi do skraplania się dymu w kominie i powstaje szklista sadza na wewnętrznych ścianach komina, a także smoliste wykwity na zewnątrz komina, a przekrój komina jest zbyt mały na zainstalowanie odpowiedniego wkładu kominowego.
Frezowanie przewodów kominowych przeprowadza się po stwierdzeniu usterki przez kominiarza lub po pojawieniu się plam na ścianach kominowych. Remont winien być wykonany jak najszybciej, ponieważ niesprawność komina zagraża użytkownikom. Poprawne wykonane frezowanie komina to gwarancja wieloletniej bezpiecznej i bezproblemowej pracy instalacji grzewczej i kominowej.
Po frezowaniu przewód kominowy uszczelniany jest metodą szlamowania, poprzez montaż wkładu kominowego ze stali żaroodpornej lub blachy chromowo – niklowej.